PZP porovnanie

pzp porovnaniePZP porovnanie je vhodné pokiaľ patríte k ľuďom, ktorí svoje rozhodnutia niekoľkokrát prehodnotia. Potom sa určite nerozhodujete bezhlavo ani pre také zabezpečenie, akým je povinné zmluvné poistenie. Nakoľko predstavuje jednu zo základných a povinných druhov zabezpečenia, ktorý má ochrániť majetok a zdravie iných, jeho výber by mal byť veľmi starostlivý. Neraz je hlavným kritériom jeho cena, no niektorý možno od neho očakávajú čosi viac. Výber je len na vás, no online porovnanie povinného zmluvného poistenia a jeho cien vám tento proces značne uľahčí. Vďaka nemu môžete ušetriť stovky eur, ale aj hodiny času. To, čo hľadáte s istotou nájdete, pretože otvoriť webstránku a ušetriť za poistenie je pomerne ľahké, aj ak ide o komplexný prieskum ponúk viacerých poisťovní.

PZP porovnanie zabezpečuje do istej miery aj vás

Povinné zmluvné poistenie poisťuje zodpovednosť za škodu, ktorú vašim vozidlom spôsobíte iným či už na majetku, alebo na zdraví. Zmluvne nekryje vás, no vďaka nemu máte zabezpečené škody, ktoré by ste mohli potenciálne spôsobiť. Nejde o hocijaké čísla, ide až o miliónové hodnoty. Dokonca aj nezáväzne PZP porovnanie ceny za zmluvné poistenie vozidla online pokrýva škody na zdraví do 5 000 000 eur a škody na majetku až do 1 000 000 eur. A to aj keď ide o veľmi lacné poistenie. Ide skutočne o vysoké čísla, ktoré nám mnohokrát prídu prehnané. No pri spôsobení škodovej udalosti alebo dopravnej nehody sa výška škôd navyšuje veľmi rýchlo. Neželáme vám to spoznať na vlastnej koži. Bez tohto zabezpečenia musíte všetky škody hradiť sami, plus počítať s pokutou.

Pokiaľ by ste túžili po ponuke, ktorá by kryla aj vás, vrelo vám odporúčame PZP od:

 • Generali,
 • Kooperativy
 • a Komunálnej poisťovne,

ktoré nájdete aj v online PZP porovnaní. Možno nebudú ich ponuky práve najlacnejšie, no stále patria k cenovo prístupným. Ich základný balíček je rozšírený o zabezpečenie posádky, vodiča, batožiny či ľubovoľnej inej havarijnej udalosti.

Porovnanie PZP poistenia z mnohých poisťovní

Táto virtuálna kalkulačka vám dokáže zobraziť čo najviac možných ponúk presne na vaše vozidlo, o ktoré mimochodom môžete aj hneď požiadať. Iné paralelné nástroje porovnávajú len niekoľko ponúk poisťovní, no daná kalkulačka vám urobí bezplatné online porovnanie PZP až z 11 poisťovní. A to je v súčasnosti najviac, takže tá najlacnejšia a najlepšia ponuka vám jednoznačne neujde. Hore sme už uviedli 3 poisťovne. Okrem nich uvidíte výsledky aj takých poisťovní ako:

 • Allianz,
 • Axa,
 • Groupama,
 • Genertel,
 • Union,
 • UNIQA,
 • Onlia,
 • Wustenrot atď.

Ako vidíte, všetky poisťovne sú známe. Čím širšie PZP porovnanie poistenia si urobíte, tým objektívnejšie budú výsledky a váš pohľad na vec. Prečo to nevyskúšať, keď je to bezplatné? Nájdete tu aj rôzne iné dokumenty. Často využívaný je vzor splnomocnenia na prepis vozidla.

Rýchly výpočet PZP ceny

Rýchlo a onlineOnline PZP porovnanie pomocou kalkulačky je najrýchlejšia cesta získania cenových ponúk. Čo je najlepšie, ide aj o bezplatné a nezáväzné zisťovanie rôznych poistných možností. Priamo z výsledkov o niektoré z nich aj môžete požiadať. Ako na to? Stačí si otvoriť formulár, do ktorého zadáte technické parametre poisťovaného vozidla, prípadne niektoré údaje o vás na získanie čo najvyššej možnej zľavy. Na poistnom ponuky z tej istej poisťovne môžete ušetriť niekedy až 30%. Je to hlavne z toho dôvodu, že osobní poisťováci sa len zriedkavo zmienia  o všetkých dostupných zľavách. Okrem toho, niektoré poisťovne ponúkajú špeciálnu 10% zľavu, ak sa PZP rozhodnete uzatvoriť online, a to platí aj pre PZP porovnanie.

Vypísanie formulára vám nezaberie ani 10 minút. Po jeho odoslaní sa vám zobrazia výsledky do niekoľkých sekúnd, pričom ich kópia vám bude odoslaná na mail. Máte teda dostatok času na to, aby ste si ponuky naštudovali. Nikto na vás nebude tlačiť a prehovárať vás o najlepšej ponuke. Budete mať dostatočný priestor na to, aby ste k záveru prišli sami. Porovnanie povinného zmluvného poistenia je tou najlepšou cestou, ako neprejsť tú najlepšiu a najvýhodnejšiu ponuku.

Ak ste sa už rozhodli, o vybranú ponuku požiadate klikom na ňu. Spätne vám na mail prídu:

 • podmienky a návrh zmluvy,
 • údaje na zaplatenie poistného
 • a dočasná zelená karta.

Kartu si nezabudnite vytlačiť a poistné zaplatiť čím skôr. Aj to má istú dobu splatnosti. Čím neskôr ho zaplatíte, tým neskôr vám bude doručený originál zelenej karty.

Rýchle online PZP porovnanie nielen na auto

Vďaka danej kalkulačke si môžete zistiť ceny poistného nielen na osobné auto, ale aj na každý iný druh vozidla, ktoré podlieha tejto povinnosti. Ide teda napr. o

 • nákladné autá,
 • autobusy,
 • traktory či iné poľnohospodárske a cestné stroje,
 • historické vozidlá,
 • autá bez EČV,
 • motocykle,
 • prípojné a návesné vozidlá atď.

Táto online kalkulačka na porovnanie PZP nie je skutočne ničím limitovaná, má široké využitie a použiť bezplatne ju môže skutočne každý.

Pokuty vás bez neho neminú

Porovnanie PZP online je výborným riešením aj pre tých, ktoré si hocijaké resp. drahé zabezpečenie nemôžu dovoliť zaplatiť. Vedia, že jazda na čierno by bola veľký risk, nakoľko sú sankcie za ňu pomerne vysoké. Mnohokrát aj niekoľkonásobne vyššie ako cena za ročné poistné tohto typu. U nás sa pokuty bez neplatnej alebo neprítomnej zelenej karty pohybujú od niekoľkých stoviek až po niekoľko tisíc eur. Aj v zahraničí je nevyhnutná zelená karta. Bez nej pokuty začínajú na tisícoch eur a končia až pri zabavení vozidla. Určite by ste svoju dovolenku nechceli ukončiť s tým, že domov sa vrátite bez vášho dopravného prostriedku.

Preto si dobu platnosti vášho PZP vždy skontrolujte, a ak nemáte zbytočne peniaze nazvyš, pomocou porovnania PZP si zistíte to najlacnejšie a najlepšie na trhu. Je to úplne bezplatne, tak by bola určite veľká škoda takúto možnosť nevyužiť.

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *