Chudnutie tabletkami je momentálne v kurze

Máte pocit, že počas posledných sviatkov alebo len tak v poslednom období ste to možno s kvalitou a množstvom stravovania prehnali? Už je to viditeľné aj na vašom oblečení, do ktorého sa len tak-tak zapnete? Aby ste sa necítili tabletky usporiadane do taniera s priboromfrustrovane, nič si nevyčítali a neboli zo seba sklamaný, je vhodné tento váhový prírastok „zhodiť“ a dostať sa aspoň na takú váhovú úroveň, akú ste mali aj predtým. Nemusí to byť tak náročné, ako si myslíte. Hlavné je sa vzoprieť sebe samému a svojim stravovacím chúťkam a celý proces pôjde veľmi rýchlo. Pomôcť vám v tomto môžu aj rôzne tabletky či iné prípravky. To, že je chudnutie tabletkami momentálne v kurze, vám dosvedčí aj internet.

Ako funguje chudnutie tabletkami?

Na trhu je množstvo prípravkov tohto typu, od rôznych výrobcov, v rôznych cenových reláciách. Niektoré sú lepšie, účinnejšie, iné naopak pomenej, v horšom prípade vôbec. Zohnať ich môžete nielen v lekárni, ale niekedy už aj vo väčších supermarketoch, fitnes obchodoch a samozrejmosťou je aj internet.

Všetky tabletky na chudnutie by mali fungovať na rovnakej báze. Nakoľko ich nazývame aj spaľovače tukov, ich hlavnou úlohou je pomôcť vášmu telu a metabolizmu rýchlejšie spaľovať tieto zložky, ktoré nám potom v tele robia rôznu šarapatu. Pokiaľ je tukových zásob príliš veľa, má to na svedomí nielen priberanie, ale aj mnoho iných zdravotných komplikácií a chorôb.

Ako si vybrať tie najlepšie tabletky na chudnutie?

Nikto by nechcel investovať do produktu, ktorý mu neprinesie žiaden účinok. Špeciálne to platí v prípade týchto spaľovačov tukov, ktoré nie sú práve tými najlacnejšími doplnkami na trhu. Vyberať si môžete nielen na základe reklamnej popularity výrobcu, ale hlavne na základe recenzií skutočných užívateľov. Tých určite nájdete na internete neúrekom.

Druhým kritériom pri voľbe tabletiek na chudnutie je pozerať na to, ako často sa majú požívať. Pretože aj to môže ich cenu výrazne navýšiť. Hlavne tie lacnejšie prípravky možno obsahujú rovnaký počet kusov ako drahšie, no je potrebné ich brať častejšie. To teda znamená, že ich spotrebujete rýchlo a budete potrebovať ďalšie balenie. Niektoré tabletky na chudnutie stačí brať len raz denne. No či majú oboje rovnaký účinok, to si už musíte overiť sami. Našťastie, nie na sebe, ale opäť na základe recenzií. Zárukou vám môže byť aj to, že niektorí výrobcovia sľubujú vrátenie peňazí, ak vám tabletky na chudnutie nijako nepomohli.

Účinok týchto „liekov“ ale ovplyvňuje aj to, či rešpektujete ich používanie a v snahe schudnúť prispôsobujete váš stravovací režim. Chudnutie tabletkami vám určite nepomôže vôbec alebo len v minimálnej miere, ak sa budete prejedať a prijímať viac kalórii ako denne potrebujete. Tu vám hneď môžeme povedať, že ide o zbytočne vyhodené peniaze aj v prípade toho najdrahšieho produktu. Áno, je pravda, že isté množstvo prijatých tukov môže spáliť, ale vy to na pohľad nijako nezaznamenáte.

Iné prípravky na chudnutie

Okrem tabletiek sú na trhu k dispozícii aj rôzne iné prípravky na podporu chudnutia. Hoci možno nie všetky fungujú ako spaľovače tukov v pravom slova zmysle. Môžeme ich rozdeliť do dvoch kategórií, a síce na tie, ktoré sa požívajú ústne a tie, ktoré sa aplikujú zvonka.

Medzi požívateľné prípravky na chudnutie zaraďujeme okrem tabletiek aj rôzne sirupy, kvapky, nápoje alebo jedlá v prášku, výživové doplnky, nápoje atď. Niektoré majú skutočne spaľovaciu funkciu. Iné sú zas bez obsahu tukov a obsahujú látky, ktoré vás zasýtia pri menšom množstve rýchlejšie a na dlhšiu dobu. A to je pri chudnutí základ. Neprejedať sa.

Čo sa týka vonkajších spaľovačov tukov, tam toho máte na výver pomerne dosť. Zakúpiť si môžete také prípravky na chudnutie ako gél, krém, balzam, masť, sprej, emulziu, náplasti či iné skupenstvá. Pri náplasti je to snáď najjednoduchšie, pretože ju len niekde na tele nalepíte a už by mala vďaka jej špeciálnemu zloženiu fungovať sama. Pri prípravkoch na chudnutie, ktoré musíte natierať, je to trošku pracné, no zároveň príjemné. Kvalitné prípravky skutočne zaručujú spaľovanie tukov zvonka a schudnutie natieranej oblasti (brucho, zadok, boky, stehná…) aj o niekoľko centimetrov. Pre čo najlepší účinok je potrebné ich aplikovať pravidelne a niektoré prípravky aj niekoľkokrát do dňa. V niektorých prípadoch sa to ale skutočne oplatí.

Čo iné urobiť, aby ste čo najrýchlejšie schudli?

Ak potrebujete rýchlo schudnúť to, čo ste nejakým nedopatrením pribrali, prípadne to, čo vás trápi už dlhodobo, tabletky a iné prípravky na chudnutie nie sú jediné, na čo by ste sa mali spoliehať. Hlavnou zbraňou v tomto celom procese ste vy. Vyššie uvedené produkty a možnosti môžu len vašu snahu umocniť a výsledky sa vďaka ním môžu dostaviť oveľa rýchlejšie. Určite ale nečakajte, že s ich pomocou schudnete za týždeň aj 10 kg. Aj keď pri extrémne obéznych ľuďoch by to teoreticky mohlo byť možné.

Aby sa vám podarilo čo muz pripravujuci sa na behnajrýchlejšie, ale bezpečne a bez rizika rýchleho návratu kíl schudnúť, mali by ste sa sústrediť na zmenu stravovania. To je to najhlavnejšie. Prijať menej kalórií ako denne prirodzene spálite. Neznamená to, že máte ísť do extrému, pretože tým si môžete natrvalo poškodiť zdravie. Strava je veľmi dôležitá, ale musí byť vyvážená. Pre rýchle chudnutie obmedzte konzumáciu sladkostí, mastných, údených a vyprážaných jedál, sladených nápojov. Takisto aj soľte čo najmenej. Mäso a iné jedlá sa snažte pripravovať čo najprírodnejšie možne. Konzumujte viac ovocia, zeleniny a vlákniny a nezabúdajte na pravidelný pitný režim.

Ak do denného programu zakomponujete aj pohyb, záruka chudnutia je skutočne vysoká a to aj bez tabletiek. Jednak, že spáliť viac kalórií a jednak, že si môžete vyformovať postavu a zlepšiť svoje zdravie a telesnú kondíciu.

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *