Detoxikácia čriev s tabletkami aj bez nich

Každý deň sme vystavení rôznym vplyvom, ktoré následne pôsobia nielen na našu náladu, ale aj na naše zdravia. Netýka sa to samozrejme len ľudí, ktorí nás crevaobklopujú a ich správania. Celý náš organizmus ovplyvňuje aj vzduch či jedlo. Pokiaľ sa v nich nachádza viac škodlivín, ako telo a jeho jednotlivé orgány zvládnu spracovať, nastáva problém. Ten sa najčastejšie začína v črevách, ktorým by sme vtedy mali v ich prečistení dopomôcť resp. ich detoxikovať. Ako taká detoxikácia čriev prebieha? Môže to zvládnuť a absolvovať každý? Ako vedieť, že nastal čas pomôcť vašim vnútorným orgánom prečistiť sa?

Veľmi dôležitý orgán

Každý orgán vyskytujúci sa v tele je veľmi dôležité. Čo i len jeho najmenšie zmeny vo vás vedia vyvolať nekomfort, nepríjemné pocity a zdravotné ťažkosti. V prípade čriev, ako hrubého, tak aj tenkého, to platí dvojnásobne. Nepríjemné sú nielen vyšetrenia a zisťovanie príčin rôznych problémov, ale aj samotné problémy. Nie každú ťažkosť má na svedomí nádor alebo rakovina, ako si hneď zvykneme domyslieť. V mnohých prípadoch je to intolerancia na niektoré zložky potravy alebo vysoký obsah usadených škodlivín, ktoré sa črevám nepodarilo posunúť ďalej a teda nedošlo k ich úplnému prečisteniu.

Úlohou tohto orgánu je posúvanie a triedenie stravy, ktorú prijmete. Laicky povedané, všetky dobré látky, vitamíny a iné živiny sa črevá snažia vstrebať a posunúť ich tým orgánom, ktoré ich potrebujú. Pokiaľ sú ale zanesené škodlivinami, bráni to vstrebávaniu živín, podporuje to ďalšie ukladanie toxínov, čo spôsobuje ďalšie problémy, takže detoxikácia je už vtedy skutočne nevyhnutná.

Ako vedieť, že telo si vyžaduje prečistenie resp. detoxikáciu čriev?

Povedzme si najprv, odkiaľ sa vyššie spomínané toxíny dostali do tela. Síce sme už v úvode naznačili, že hlavnými prenášačmi sú vzduch a jedlo, ale buďme o niečo konkrétnejší. To, čo vdychujeme totiž neovplyvňuje len naše pľúca a sliznicu, ale dostáva sa do celého tela. Hlavne pokiaľ ide o nejaké agresívne látky, výpary, smog atď. Nachádzajú sa okolo nás v takom množstve, že už si to možno ani neuvedomujeme. Telo ich pri nadmernom množstve ale nestíha samo triediť a vylučovať a tak sa začínajú usadzovať. Detoxikácia slúži práve na to, aby sme tieto škodliviny vyplavili z tela. Najčastejšie to celé začína prečistením čriev, ktoré ovplyvňujú funkčnosť aj ostatných orgánov. Ich zanesenie má za následok množstvo komplikácii, o ktorých vám povieme nižšie.

Druhým veľmi častým faktorom zanesenia je samozrejme strava. Rôzne mastné jedlá, biele pečivo, veľa sladkostí, zle umyté ovocie a zelenina, nekvalitné zlé tepelne upravené mäso, sladké bublinkové nápoje, ale aj presolené jedlo môže byť príčinou usadzovania sa toxínov a neprepúšťania živín do tela.

Konečne sa môžeme dostať k spomínaným komplikáciám. A síce, že ako zistiť, že prečistenie čriev, nazývané aj detoxikácia, je vo vašom stave skutočne nevyhnutná. Prejavuje sa nevysvetliteľnými ťažkosťami aj po konzumácii jedál, ktoré vám predtým nerobili problém. Nadúvanie, plynatosť, hlučné trávenie, nepravidelná stolica, zápcha, hnačky sú jednými z príznakov nutnosti prečistenia čriev. Ich zanesenie ale môžete vidieť aj navonok – na vašej pokožke. Pleť môže pôsobiť unavene, sucho, prípadne sa na nej môže tvoriť mastnota, akné, vyrážky či čierny bodky. Prítomnosť toxínov sa prejavuje aj na nálade. Môžete mať sklony k depresii, k pochmúrnym náladám, ste často unavený, vyčerpaný atď.

Podporné prípravky a tabletky na detoxikáciu

Nemusíte sa báť, že prečistenie čriev bude nejako náročné alebo že budete potrebovať asistenciu inej osoby. Ide totižto o detoxikáciu zvnútra vášho tela. A v tom vám môžu pomôcť rôzne produkty, ktoré si môžete zakúpiť aj bez predpisu. Obsahujú látky, ktoré by mali pomôcť črevám v prečistení a odbúrať z nich postupne všetky usadené škodliviny, ktoré vám komplikovali život. Prípravky na detoxikáciu môžete nájsť v podobe tabletiek, náplastí, sirupov, kvapiek či špeciálnych jedál. Možno práve nepatria medzi tie najlacnejšie produkty na trhu, no ak máte istotu, že vám pomôžu, určite sa takáto investícia oplatí. Črevá sú predsa veľmi citlivým orgánom, ktorý vás môže dostať do nejednej chúlostivej situácie a ak im môžete predísť ich prečistením, tak prečo sa do toho nepustiť.

Prírodné prečistenie čriev

K očiste tela resp. k detoxikácii môžete pokojne pristupovať aj prírodným spôsobom. Ako to dosiahnuť? Obmedzením konzumácie škodlivej stravy a obmedzením sa vyskytovaniu na „zamorených“ miestach plných smogu a iných škodlivín. Vzduch väčšinou nezvykneme ovplyvňovať. Ovplyvniť ale môžete jedlo. Ako teda v tomto prípade postupovať?

Na prírodnú detoxikáciu a prečistenie čriev si je potrebné vyhradiť nie deň, ani dva, ale najlepšie dva týždne, ak nie celý mesiac. Jedine tak docielite tie najlepšie výsledky. Konkrétne by ste sa mali vyhýbať mastným jedlám, tak ako údeným, tak aj vyprážaným, rovnako veľkej konzumácii sladkosti, obmedzte solenie a sladké nápoje. Jednoznačne úplne vylúčte alkohol. pohare s vinomBiele pečivo vymeňte za celozrnné. Konzumujte veľa ovocia, zeleniny a vlákniny, ktoré vám v prečisťovaní čriev krásne pomôžu. Ideálna je kapusta či cvikla, jablká atď. Všetky tieto potraviny poriadne umyte, aby sa vám do tela nedostali napr. chemické postreky či iné škodliviny. Mäso kupujte čerstvé, najlepšie z prírodného chovu bez rôznych podporných rastových látok.

Prírodná detoxikácia čriev síce môže vyjsť o niečo drahšie, no je zaručené, že dôjde k ich prečisteniu a vy sa budete cítiť oveľa lepšie. Nielenže to pocítite po zdravotnej stránke, ale aj na povrchu, kedy môže dôjsť k výraznému zlepšeniu pleti. Efekt prírodnej detoxikácie čriev umocníte pomocou hore uvedených podporných prípravkov, tabletiek atď.

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *