Zdravie si môžete zlepšiť aj vo vyššom veku

Vyšší vek väčšinou predstavuje aj vyššie riziko vzniku a rozšírenia rôznych diagnóz. Narušenie zdravia rozhodne nikomu neprospieva ani po fyzickej, ani zena s bolestami vo vanipo psychickej stránke. Preto skôr, ako sa vzdáte, je potrebné poznať svoje možnosti a vedieť, že všetko môžete zmeniť svojou snahou. Problémy ale neprichádzajú len vo vyššom veku, ale aj u mladých ľudí. Je to hlavne preto, že skoro všetko, čo nás obklopuje, aj vylučuje isté zdraviu neprospešné látky, ktoré blokujú a spomaľujú funkciu niektorých orgánov. Tieto škodlivé látky sa v nás ukladajú dýchaním, jedením a pitím. To, čo môžete ovplyvniť sú práve posledné dve zložky. To, čo dýchame pravdepodobne nezmeníme, iba ak možno presťahovaním sa do hôr. Každopádne, uložené toxíny môžete vo vašom tele eliminovať vďaka detoxikácii čriev alebo očiste tela.

Ako sa efektívne „vyčistiť“?

Samozrejme, v našom kontexte hovorím o vnútornej očiste. Podstatou bude zbaviť sa všetkých vecí, ktoré vášmu vnútru nie sú nijako prospešné. Bohužiaľ, bude to zahŕňať aj jedlá, nápoje prípadne zlozvyky, na ktoré nedáte dopustiť. Ak si však chcete zlepšiť zdravie, odriekanie si dobrôt bude nevyhnutné aspoň na niekoľko týždňov. Vzdať sa budete musieť sladkostí, bieleho pečiva, mastné, slaného a vyprážaného jedla, fastfoodov, jedál zo sáčkov, bublinkatých sladených vôd atď. Váš zdravý úsudok vám napovie, čo je ešte v rámci normy a čo už fakt nezdravé. Vhodné by bolo obmedziť aj príjem mliečnych výrobkov, pokiaľ teda nie sú na prírodnej báze. Vášmu zdraviu a detoxikácii prospeje aj úplne vzdanie sa od alkoholu a od fajčenia.

Vyššie uvedené nezdravé suroviny a zlozvyky nahraďte zdravšími variantmi. Celozrnné pečivo a celozrnná múka sú ľahšie stráviteľné. Ovocie a zelenina obsahujú vitamíny a vlákninu, ktoré pomáhajú váš organizmus očisťovať. Voda taktiež vyvádza z tela škodliviny. Ak sa rozhodnete v rámci detoxikácie prestať fajčiť, výsledky spozorujete skoro okamžite. Prečistite si srdce, cievy, pľúca a pečeň. A prospejete tým aj vášmu okoliu a životnému prostrediu.

Na úspešnú detoxikáciu si môžete zakúpiť aj tabletky, ktoré pomáhajú z tela odbúravať toxíny. Podstatnú časť práce ale vykonáte vy, keď sa vzdáte dobrovoľného príjmu látok, ktoré sa usádzajú v tele. V určitom množstve ich už vaše telo nevládze vylučovať, čo ovplyvňuje vaše zdravie. Odraziť sa to môže na vysokom tlaku, bolesťami, priberaním, problémami s trávením, únavou, ochabnutou a unavenou pokožkou atď. Detoxikáciu by ste preto mali absolvovať aspoň raz za rok, počas niekoľkých týždňov.

Prvý krok očisty: prestať fajčiť

Odbremeňte sa od finančne a zdravotne náročných závislostí, ktorým neškodíte len sebe, ale aj vašej rodine, žene, deťom, rodičom, priateľom… Lepším momentom na odvykanie sa nie je nič iné, ako detoxikácia. Ak máte pocit, že to nezvládnete, môžete si zakúpiť rôzne pomocné látky. Ide napr. o náplaste, kvapky, sirupy či tabletky, s ktorými bude prestať fajčiť ľahšie. Je to z toho dôvodu, že obsahujú látky, ktoré do vášho tela vysielajú signál tlmiaci potrebu po nikotíne a po cigarete. Veľkú úlohu ale zohráva aj vaša silná vôľa a sebazaprenie. Účinným krokom k úspešnému odvyknutiu od fajčenia je, že sa tak rozhodnete z vlastnej vôle a nie že vás do toho bude niekto nútiť. Zlepšiť tým ale môžete veľmi veľa vecí a hlavne svoje zdravie a vonkajšiu krásu.

Prirodzené chudnutie

Ak zmeníte stravu, to znamená, nezdravú nahradíte zdravou, namiesto malinovky budete piť čistú vodu, prestanete fajčiť, začnete prijímať viac ovocia a zeleniny, rozhodne spustíte chudnutie. Začať s tým nikdy nie je neskoro, hlavne ak viete, že si tým zlepšíte zdravie, hoci už nemáte práve 20 rokov. zena cvici s lanamiPomocou detoxikácie sa dá schudnúť aj niekoľko kíl, čo potom značne uľahčuje ďalšie odbúravanie tukov. Tým, že sa odstránili škodliviny, ktoré vám bránili znižovať hmotnosť, sa dal priestor rýchlejšiemu tráveniu a spaľovaniu tukov. Spaľovanie môžete urýchliť aj pomocou tabletiek na chudnutie. Ich účinky ale nebudú také výrazné, keď do toho nedáte aj vaše úsilie. Hlavne to, ktoré sa týka zdravého stravovania, pitného režimu a pohybu. Schudnutím môžete zlepšiť problémy s kĺbmi, s bolesťou chrbta a krížov, ale si môžete upraviť aj hladinu vysokého tlaku.

Vysoký tlak neteší nikoho

Ďalšou zdravotnou komplikáciou súvisiacou s vekom, s činnosťou srdca a cievneho systému, je aj premenlivý tlak. Ľudia trpia viac vysokým ako nízkym tlakom, a to aj kvôli vonkajším vplyvom, stresu, nervozite, hnevu atď. Príčina sa ale môže nachádzať aj vo vnútri tela, a spôsobovať ho môže vysoký cholesterol, nadváha či iné poškodenia. Jeho zníženie pritom nemusí byť až taká veda, hlavne teda, ak ide o občasne zvýšený tlak. Ak je jeho zvýšenie permanentné, je potrebné zapracovať na príčine: znížiť cholesterol alebo váhu, prípadne sa začať liečiť pod odborným dozorom. Zakúpiť si ale môžete rôzne tabletky, sirupy či kvapky, ktoré by mali váš vysoký tlak znížiť a jeho nepríjemné príznaky eliminovať behom niekoľkých minút. Efektívnejšie bývajú práve kvapky, ktoré prejdú v tele rýchlejšie a tým aj rýchlejšie zaberú.

Bolesť chrbta a krížov sprevádza nejedného človeka

Bez ohľadu na vek vás môže prekvapiť aj takáto nepríjemnosť. Praxou však je, že rôzne bolesti pribúdajú hlavne s vekom. Aj tie môžu mať rôznu príčinu a podstatné je ju vyriešiť. Čo však zaujíma ľudí s bôľmi je, ako sa ich čo najrýchlejšie zbaviť. Použiť môžete univerzálne tabletky. Tie však účinkujú pomalšie a niekedy ani nezvyknú zabrať na boľavé miesto. Bolesť chrbta a krížov najlepšie odstránite pomocou gélu, krému alebo masti, ktoré aplikujete priamo na postihnutú oblasť. Účinné látky začnú okamžite pôsobiť a behom niekoľkých minút, ak nie sekúnd, pocítite výraznú úľavu. Je väčšia šanca, že práve natierateľné lieky odstránia tieto nepríjemné pocity dlhodobo, ak nie úplne.

Prečítajte si o týchto problémoch zdravia niečo viac v článkoch nižšie.

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *